ساخت كارخانه باتری سازی تنها چاره كاهش بیكاری!

ساخت كارخانه باتری سازی تنها چاره كاهش بیكاری! به گزارش كار و درآمد پیتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان اخیرا از ضرورت ساخت و راه اندازی كارخانه های تولید باتری مخصوص خودروهای برقی در اروپا سخن گفته است.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاك سبب شده است شركت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یك از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی كنند.
بر مبنای تحقیقات صورت گرفته، تابحال سهم خودروهای برقی و الكتریكی تنها ۱.۵ درصد از فروش تمام خودروهایی است كه در ایالات متحده آمریكا به فروش رسیده است. البته موارد و نكات مهمی برای خودروهای برقی و الكتریكی باید مورد توجه ویژه قرار گیرد. بعنوان مثال، مسافت قابل پیمایش با هر بار شارژ، قیمت تمام شده برای مصرف كننده و در دسترس بودن امكانات و خدمات مورد نیاز نظیر ایستگاه های شارژ خودرو باید با همكاری شركت های خودروسازی، تكنولوژی و دولت ها ساخته شود.
یكی از اصلی ترین محورهای موفقیت در تولید وسایل نقلیه برقی و الكتریكی بدون شك ساخت باتری های موردنیاز برای این محصولات است كه الان در كشورهای دیگری همچون چین، اندونزی و تایوان صورت می گیرد. به قول مقامات فولكس واگن، این لزوم برای شركت های خودروساز اروپایی وجود دارد كه در صورت افزایش تولید خودروهای برقی، باید به فكر راه اندازی، راه اندازی و تولید انبوه باتری های قدرتمند و با گنجایش بالا مخصوص این وسایل نقلیه پاك و دوستدار محیط زیست افتاده و بدین ترتیب سودآوری و درآمدزایی خویش را از تولید و فروش محصولات مذكور افزایش داده و از وابستگی به كارخانه های خارجی و آسیایی خویش را برهانند.
حالا اخیرا وزیر اقتصاد آلمان هم در تأیید این اظهارات، خاطرنشان كرده است كه حتی اگر فقط برای پیشگیری از افزایش نرخ بیكاری و رشد اشتغالزایی در اروپا هم باشد، باید كارخانه های بزرگی به منظور ساخت و تأمین باتری موردنیاز خودروهای برقی و الكتریكی در كشورهای اروپایی صنعتی ساخته و راه اندازی شود.
او همینطور در گفت وگویی با گزارشگر روزنامه آلمانی اشپیگل افزود كه این اقدام برای عقب نیفتادن اروپا از رقبای قدرتمند و بزرگ خود در آمریكا و چین بسیار لازم، ضروری و حیاتی به شمار خواهد رفت.
به قول رویترز، وی در واقع ساخت و راه اندازی كارخانه های باتری سازی در اروپا را تنها راهكار برون رفت از معضل بزرگ بیكاری دانسته و عنوان كرده است.1398/01/06
13:26:43
5.0 / 5
4668
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است