اردكانیان خبر داد:

تخصیص 45 میلیارد تومان اعتبار برای مهندسی رودخانه‎های لرستان

تخصیص 45 میلیارد تومان اعتبار برای مهندسی رودخانه‎های لرستان به گزارش كار و درآمد وزیر نیرو از تخصیص ۴۵ میلیارد تومان اعتبار از جانب وزارت نیرو برای مهندسی رودخانه‎های لرستان اطلاع داد.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، رضا اردكانیان در آیین كلنگ زنی سد مخملكوه اظهار نمود: در كشور ۱۷۹ سد بزرگ در دست بهره‎برداری داریم.
وی افزود: لرستان با داشتن ۵.۳ میلیارد مترمكعب جریانات سطحی فقط ۴ سد با كمتر نیم میلیارد مترمكعب در آن به بهره‎برداری رسیده است.
اردكانیان افزود: مهار آبهای سطحی به منظور امنیت غذایی، تامین آب آشامیدنی شهرها و روستاها و تولید انرژی از اهداف مهم سدسازی كشور است.
وی اظهار داشت: در سدسازی باید ملاحظات فنی، زیست محیطی، اطلاعات آب و پایه مربوط به بارش و روان آبها لحاظ شود تا این پروژه‎ها بتوانند مفید باشند.
وزیر نیرو افزود: سد با طول عمر 50ساله می‎تواند فواید زیادی داشته باشد.
وزیر نیرو با اشاره به اینكه این استان دارای پتانسیل‎های آبی خوبی است امادر خصوص آب آشامیدنی جریان پایداری نداریم و این مورد به لحاظ مهندسی و مبانی پایه‎ای مدیریت آب قابل قبول نیست.
وی با اشاره به اینكه متاسفانه یكی از معضلات ما نداشتن جریانات آبی پایدار در كشور و به تبع در لرستان است، عنوان كرد: وزارت نیرو، مسئولان، نمایندگان و رسانه‎ها نباید این مقدار انرژی و اعصاب و روان خویش را برای گفتن این واقعیت مسلم به كار بگیرند چونكه نبود یك طرح مصوب آمایش سرزمین باعث ایجاد این مشكلات شده است.
اردكانیان اضافه كرد: باید این امر را برای تثبیت جمعیت و بعنوان یك مقوله امنیت ملی به هر طریق ممكن رفع نماییم و احتیاج به یك جبران مافات وسیع داریم.
وی با اشاره به اینكه وظیفه دولت، مجلس، نخبگان، اساتید دانشگاه‎ها و رسانه‎ها این مسیر اصلا صحیح نیست كه برای تبیین واقعیات این‎چنینی این مقدار انرژی و هزینه صرف و فرصت سوزی شود.
وزیر نیرو با اشاره به اینكه كشور از نبود یك طرح مصوب آمایش سرزمین در رنج است، بیان كرد: هنوز پس از ۴۰ سال طرح آمایش سرزمین را نداریم و لزوم دارد هرچه سریع‎تر عملیاتی شود.
وی درباره مهندسی رودخانه‎های لرستان اظهار داشت: ۴۵ میلیارد تومان اعتبار از جانب وزارت نیرو به این مهم اختصاص یافته است و با احتساب منابع استانی این مهم صورت خواهد گرفت تا پیش از وقوع سیلاب بعدی كار ایمن سازی رودخانه‎ها را انجام دهیم.1398/04/07
14:22:20
5.0 / 5
4743
تگهای خبر: تولید
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است