معاون وزیر كار در گزارش كار و درآمد خبر داد

گام مهم وزارت كار برای ساماندهی قراردادهای موقت نیروی كار

گام مهم وزارت كار برای ساماندهی قراردادهای موقت نیروی كار كار و درآمد: معاون امور روابط كار وزیر كار با اشاره به اینكه راه اندازی سامانه جامع روابط كار در كل كشور در مراحل نهایی قرار دارد، از عزم جدی برای ساماندهی قراردادهای كار و افزایش امنیت شغلی خبرداد.حاتم شاكرمی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به آخرین وضعیت سامانه جامع روابط كار و ساماندهی قراردادهای نیروی كار گفت: ما در امتداد دولت الكترونیك در جهت الكترونیكی كردن خدمات وزارت كار و تامین اجتماعی گامی جدی در وزارتخانه برداشته ایم كه هم در سرعت بخشیدن و هم در تسهیل امور تاثیر قابل توجهی دارد.
وی با اشاره به اینكه پس از راه اندازی رسمی سامانه جامع روابط كار، كارگران و كارفرمایان «فقط برای یكبار» باید به دفاتر پیشخوان برای احراز هویت بازگشت كنند، اظهار داشت: در غیر اینصورت امكان ارائه خدمات خدمات الكترونیك به كارگران و كارفرمایان فاقد كدرهگیری وجود ندارد.
معاون وزیر كار با اشاره به اینكه سامانه جامع روابط كار هم اكنون در تهران و اردبیل به صورت آزمایشی به راه افتاده است، از عملیاتی شدن آن در سایر استان ها به تدریج خبرداد و اضافه كرد: پس از تكمیل پروسه تجهیز زیرساخت ها در هر استان و اعلام فراخوان عمومی كارگران و كارفرمایان بعد از مراجعه به دفاتر پیشخوان و دریافت كدرهگیری می توانند از خدمات مهم روابط كار همچون طرح شكایت به صورت الكترونیكی بهره مند شوند و نیازی به بازگشت حضوری به ادارات كار نیست.
معاون وزیر كار اشاره كرد: سامانه جامع روابط كار ۳۲ زیرسامانه دارد كه در فاز نخست چند زیرسامانه مهم همچون طرح الكترونیكی دادخواست و ثبت الكترونیكی قراردادهای نیروی كار عملیاتی می شوند.
وی با اشاره به آخرین وضعیت راه اندازی سامانه جامع روابط كار اظهار داشت: زیرساخت های فنی این پروژه در حال تجهیز است؛ ضمن اینكه سرور سامانه به سبب حفظ امنیت اطلاعات كاربران در وزارت كار نصب شده و اجازه تجهیز و راه اندازی سرور در خارج از وزارتخانه داده نشده است.
شاكرمی با اشاره به اینكه كمك و همراهی جامعه كارگری و كارفرمایی برای مراجعه به دفاتر پیشخوان بعد از اعلام فراخوان در استان بسیار در پیشرفت اجرای الكترونیكی كردن خدمات مهم می باشد، اظهار داشت: یكی از موضوعات و مسائل امروز جامعه كارگری ترویج قراردادهای سفید است كه با استقرار این سامانه حدودا سوژه انعقاد قراردادهای سفید با كارگران برچیده می شود یا حداقل به صورت چشم گیر این قراردادها كاسته می شود.
وی با اشاره به اینكه یكی از زیرسامانه های سامانه جامع روابط كار در حوزه «ثبت قراردادهای كار» است، اضافه كرد: با عنایت به دغدغه جامعه كارگری در حوزه انعقاد قراردادهای موقت با نیروی كار، راه اندازی این سامانه موجب نظارت و پایش قراردادهای كار دائم و موقت و در نهایت سیاست گذاری برای افزایش امنیت شغلی كارگران خواهد شد.
معاون وزیر كار در پاسخ به این پرسش كه از سال قبل راه اندازی این سامانه در دستور كار قرار گرفت اما هیچگاه به نتیجه نرسید، اظهار داشت: مقدمات راه اندازی این سامانه در آن زمان فراهم شده بود اما حالا به مرحله اجرا رسیده است و به تدریج در استان های مختلف رونمایی می شود.


منبع:

1398/06/01
01:20:53
5.0 / 5
4781
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است