بازگشایی محور ریلی زاهدان–تهران، علت حادثه هنوز معلوم نیست

بازگشایی محور ریلی زاهدان–تهران، علت حادثه هنوز معلوم نیست به گزارش كار و درآمد محور ریلی زاهدان - تهران كه از چهارشنبه هفته گذشته به علت بروز حادثه و واژگون شدن ۵ واگن مسافری با مشكل روبرو شده بود، امروز بازگشایی شد اما هنوز علت بروز این حادثه كه سبب مصدوم شدن بیشتر از ۴۲ نفر و جان باختن چهار نفر از هموطنان مان شد، اعلام نشده است.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، عصر چهارشنبه هفته گذشته ساعت ۱۶، خبر وقوع حادثه ناگوار خارج شدن پنج واگن قطار زاهدان –تهران منتشر گردید كه در این حادثه بیشتر از ۴۲ نفر مصدوم شده و چهار نفر از مسافران این قطار هم جان خویش را از دست دادند كه البته آمار جانباختگان طبق گزارش های اورژانس به پنج نفر رسید كه شركت راه آهن در انتها عملیات امدادرسانی آنرا تایید نكرده و اعلام نمود كه چهار نفر تعداد درگذشتگان این حادثه بوده است.
گرچه از همان ساعات اولیه بروز این حادثه، عملیات امدادرسانی به مسافران شروع شد و همه صدمه دیدگان به بیمارستان های زاهدان منتقل شدند اما این محور ریلی مسدود شده بود و مسافران تا امروز برای عزیمت در این راه باید فاصله زاهدان تا بم و بالعكس را با اتوبوس جابه جا می شدند و بقیه راه را از قطار استفاده می كردند.
بامداد امروز شركت راه آهن جمهوری اسلامی ایران اعلام نمود: "با تلاش ماموران فنی راه آهن جنوب شرق، محور ریلی زاهدان - تهران بازگشایی و تردد قطارهای مسافری و باری در این راه شروع شد. بر طبق این اطلاعیه تردد قطارهای مسافری و باری در راه ریلی زاهدان - تهران و بالعكس به روال عادی انجام می شود. "
با وجود اینكه همه مسؤلان، بخصوص آیت الله مصطفی محامی، نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان بر این نكته تاكید نمودند كه "علت حادثه قطار «زاهدان- تهران» باید هرچه سریعتر مشخص و تدابیر لازم برای پیشگیری از اتفاقات بعدی اندیشیده شود. " بعد از گذشت چند روز از این حادثه و مطرح شدن علل مختلف در رسانه ها، هنوز علت اصلی بروز این سانحه به صورت رسمی مشخص نشده و این نگرانی وجود دارد كه آیا امكان تكرار چنین حوادثی وجود دارد یا خیر؟
منبع:

1398/07/06
18:27:15
5.0 / 5
4333
تگهای خبر: شركت
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است