در نشست شورای حمل ونقل و لجستیك مطرح شد

تاكید بر ممنوعیت فروش اینترنتی بلیت هواپیما برای اربعین

تاكید بر ممنوعیت فروش اینترنتی بلیت هواپیما برای اربعین به گزارش كار و درآمد در نشست شورای حمل و نقل و لجستیك با حضور وزیر راه و شهرسازی اعلام گردید كه در روزهای اربعین فروش اینترنتی بلیت هواپیما ممنوع بوده و با هماهنگی پلیس فتا به شدت با متخلفان در این زمینه برخورد خواهد شد.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، دومین نشست شورای حمل و نقل و لجستیك به ریاست وزیر راه و شهرسازی با حضور معاونان، مدیران عامل و روسای شركت ها و سازمان های تابعه در وزارت راه و شهرسازی برگزار و موضوعات مختلفی مانند گزارش عملیات حج، گزارش قیمت بلیت هواپیما و گزارش مدیریت و برنامه ریزی در مدیریت سفرهای اربعین عنوان شد.
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در ابتدا اظهاركرد: باید سطح خدمات پروازی به نحوی باشد كه مردم برای سفرهای اربعین نسبت به گذشته بیشتر از هواپیما استفاده كنند.
وی خطاب به رئیس سازمان هواپیمایی كشوری، خواهان معرفی نماینده ویژه این سازمان در عراق برای جلوگیری یا پیگیری و رسیدگی به مشكلات و اتفاقات ناگهانی در قبال ایرلاین ها و زائرین شد و اظهار داشت: هماهنگی بیشتر بین شركت راه آهن و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ضروری می باشد تا زائرین در زمان برگشت بعد از انتقال به هاب های كرمانشاه، همدان و خرمشهر با استفاده از حمل و نقل ریلی به شهرهای محل سكونت خود منتقل شوند.
امسال فروش اینترنتی بلیت هواپیما ویژه اربعین ممنوع است
در این جلسه گزارش قیمت بلیت هواپیما مطرح و سپس مبحث نرخ بلیت ویژه اربعین موردبحث و بررسی قرار گرفت كه طبق اعلام مرتضی دهقان، معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی كشور عنوان شد: تابحال ۶۲۶ مجوز پرواز برای ایام اربعین صادرشده و طبق برنامه ریزی تا ۷۲۰ مجوز برای پرواز به فرودگاه های نجف و بغداد ظرفیت بوجود آمد.
دهقان افزود: ایرلاین ها می توانند درخواست خود برای ایجاد مسیر پروازی جدید به سازمان هواپیمایی كشوری ارسال نمایند تا در صورت موافقت نرخ گذاری بر مبنای مسافت صورت گیرد. البته امسال تفاوتی با سنوات گذشته دارد و آن اینكه فروش اینترنتی بلیت هواپیما ویژه ایام اربعین ممنوع شده و با هماهنگی دستگاه های نظارتی و پلیس فتا به شدت با آن برخورد می شود.
در این جلسه عنوان شد كه دامنه قیمت بلیت پروازهای ویژه ایام اربعین حدفاصل ۲۰ تا ۳۰ مهرماه با احتساب مسافت مبدا و مقصد است و در قبال بلیت های دو طرفه، اگر رفت و یا برگشت در بازه های زمانی ذكر شده ۱۰ روزه نباشد، شركت ها موظف اند نرخ اعلامی ویژه اربعین را در نظر بگیرند.
در این جلسه مهران قربانی، معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گزارشی از برنامه ریزی انجام شده در مورد مدیریت و برنامه ریزی در مدیریت سفرهای اربعین عرضه كرد و اظهار داشت: ۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس درون شهری برای جابه جایی زائرین بین مرز تا پایانه مرزی و ۱۲۵۰ دستگاه دیگر داخل خاك عراق تا مرز به زائرین خدمات عرضه می كنند.
وی اضافه كرد: نرخ بلیت ویژه اتوبوس ها به مناسبت ایام اربعین حسینی سال جاری افزایش نداشته است، اما افزایش قیمتی كه در ابتدای سال جاری برای اتوبوس ها در نظر گرفته شده است باعث تغییر اندكی در قیمت بلیت اتوبوس های ویژه اربعین می شود.
انجام ۷۲۲ پرواز حج با ۱۰ فروند ناوگان عملیاتی
كاپیتان تورج دهقانی زنگنه، مدیر عامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) هم گزارش عملیات حج را عرضه كرد و اظهار داشت: آخرین پرواز حج ایران ایر از فرودگاه مدینه منوره در تاریخ ۱۸ شهریورماه در فرودگاه امام خمینی (ره) به زمین نشست و عملیات حج تمتع به پایان رسید.
زنگنه با اشاره به آمار عملیات رفت حج تمتع ۹۸ تصریح كرد: بعد از اعزام عوامل از ۱۴ تیرماه، عملیات رفت به صورت رسمی در تاریخ ۱۷ تیر سال جاری شروع شد و ۱۵ مردادماه به پایان رسید. طی این ۳۳ روز، ۸۸ هزار و ۵۶۱ زائر با انجام ۳۶۰ پرواز جابه جا شدند كه ۴۳ درصد پروازها به مقصد جده( ۱۵۳ پرواز) و ۵۷ درصد پروازها به مدینه منوره (۲۰۷ پرواز) انجام شد و مجموع تأخیر در كل پروازها ۱۹ دقیقه و میزان بار جابه جا شده نیز۱ میلیون و ۵۹۴ هزار و ۱۳۲ كیلو بوده است.
مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به آغاز عملیات بازگشت از ۲۵ مرداد و آخر عملیات در صبح ۱۸ شهریورماه سال جاری اظهار داشت: در عملیات بازگشت در ۲۴ روز با ۳۶۲ پرواز و ۲۱۸۵ ساعت پرواز، تعداد ۸۸ هزار و ۵۲۱ حاجی/حاجیه و بیشتر از ۲۲۰۰ تن بار منتقل شدند و میانگین تأخیر پروازها كمتر از ۱۰ دقیقه بوده است. همینطور ۱۵۷ پرواز معادل ۴۴ درصد از فرودگاه جده و ۲۰۵ پرواز معادل ۵۶ درصد پروازها از فرودگاه مدینه منوره به ۱۹ ایستگاه های پروازی انجام شده است.
كاهش ۷۴ درصدی میانگین تأخیرهای پروازهای حج
مدیرعامل ایران ایر خاطرنشان كرد: ۳۶۲ پرواز عملیات بازگشت توسط ۶۱ خلبان، ۲۶ كمك خلبان، ۱۳ مهندس پرواز در چارچوب ۴۳۷۰ساعت/مهندس برای انجام امور تعمیراتی، ۸۰ نفر سرمهماندار و ۳۰۰ نفر مهماندار انجام شده است.
وی در ادامه با اشاره به آمار كل عملیات رفت وبرگشت حج تمتع ۹۸ بیان داشت: عملیات در ۵۷ روز با انجام ۷۲۲ پرواز در چارچوب ۴۳۳۲ ساعت و حمل بیشتر از ۳۷۰۰ تن بار با ۱۰ فروند ناوگان عملیاتی و میانگین تأخیر ۱۴ دقیقه درمجموع رفت وبرگشت انجام شد.
زنگنه سپس به مقایسه عملیات حج ۹۷ و ۹۸ پرداخت و اظهار داشت: در عملیات پروازهای حج امسال شاهد افزایش ۹۸ درصدی تعداد زائرین اعزامی و افزایش ۹۷ درصدی پروازها، افزایش ۷۰ درصدی ایستگاه های عملیاتی، كاهش ۷۴ درصدی میانگین تأخیر نسبت سال قبل بوده ایم.
مدیرعامل ایران ایر در مورد عملكرد بخش ارتباطات و اطلاع رسانی این شركت در قبال عملیات حج تمتع امسال هم خاطرنشان كرد: در همین مدت ۱۸۳ خبر، ۱۴۰ اینفوگرافی، ۴۰ كلیپ اطلاع رسانی آخر عملیات رفت وبرگشت، ۳ كنفرانس خبری برای آغاز و آخر رفت و آخر برگشت، ۸ گزارش تصویری تولیدی، ۱۷ مصاحبه در رادیو سراسری، هماهنگی و زیرنویس اطلاعات از راه صداوسیما در شبكه خبر و ۱۹ شبكه استانی انجام شد.
وی اضافه كرد: همینطور ۷۵۴ خبر توسط خبرگزاری های رسمی در طول عملیات رفت وبرگشت تهیه شد و شاهد ۴۸۹۸ مرتبه بازنشر خبرهای تولیدی هما در ۲۷۸ سایت، ۱۲۵۷۸ مرتبه بازنشر خبرهای تولیدی خبرگزاری رسمی در سایت ها و پایگاه های خبری بوده ایم.
حفظ عزت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در عملیات حج تمتع
در آخر این نشست محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی درباره عملكرد حوزه حمل و نقل هوایی در ایامحج امسال اظهاركرد: عملیات حج تمتع امسال برخلاف تمام نگرانی ها به خوبی انجام گرفت و عزت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران حفظ شد.
وی بر پیگیری هزینه های ایران ایر تاكید كرد و اظهار داشت: برپایه تاكید معاون اول رئیس جمهوری و خواسته وزارت راه و شهرسازی هزینه واقعی و قیمت تمام شده خدمات ایران ایردر خصوص پروازهای حج پرداخت گردد.1398/07/08
20:54:19
5.0 / 5
4452
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است