با افتتاح مترو هشتگرد؛

اتوبان تهران - كرج نفس می كشد

اتوبان تهران - كرج نفس می كشد كار و درآمد: امروز مترو گلشهرـ هشتگرد توسط رئیس جمهوری راه اندازی شد وزیر راه و شهرسازی در جریان این مراسم اظهار داشت كه ادامه اتوبان همت و محور آبیك ـ گرمسار به همراه مترو هشتگرد می تواند تاثیر به سزایی در كاهش بار ترافیكی محور تهران ـ كرج ـ قزوین بگذارد.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، بامداد امروز با حضور حسن روحانی، رئیس جمهوری پروژه مترو گلشهر ـ شهر جدید هشتگرد به بهره برداری رسید این خط ریلی مترو تهران را به هشتگرد وصل می كند.
وزیر راه و شهرسازی در جریان این افتتاحیه با بیان این كه تا اختتام دولت دوازدهم هزار و پانصد كیلومتر ریل جدید به ریل كشور اضافه می نماییم اظهار داشت: همچون این پروژه ها تكمیل چهار خطه تهران ـ كرج است در جنوب اتوبان خط ریلی داریم و در شمال اتوبان مترو.
محمد اسلامی اشاره كرد: مترو هشتگرد به همراه اتوبان آبیك ـ گرمسار و همین طور اتصال اتوبان همت به كرج بطور محسوسی از بار ترافیكی اتوبان كرج می كاهد و عملا بهترین توسعه زیر ساختی حمل و نقل البرز است.
در این مراسم همین طور حبیب اله طاهرخانی - مدیر عامل شركت عمران شهرهای جدید - با بیان این كه امسال پروژه مترو هشتگرد به صورت دو شیفته و در مواقعی سه شیفته در حال اجرا بوده است اظهار داشت: دست اندركاران اجرایی این پروژه با تلاش شبانه روزی كارها را پیش بردند بطوریكه در طول ۹ ماه گذشته پروژه فقط چهارروز تعطیل بود.
وی افزود: امسال این پروژه بیشتر از ۲۵ درصد پیشرفت داشت و بحمدالله به پایان رسید.
طاهرخانی اظهار داشت: مترو گلشهر ـ هشتگرد به طول ۲۵.۸ كیلومتر است كه ۴.۸ كیلومتر آن زیر سطحی و ۲۱ كیلومتر روسطحی است.
معاون وزیر راه و شهرسازی ظرفیت مترو هشتگرد را انجام ۲۵۰ هزار سفر در روز عنوان و اشاره كرد: جدا از این كه این قطار برقی می تواند از كاهش ورودی و خروجی خودرو از تهران بكاهد در كنترل بازار مسكن نیز موثر است.
طاهرخانی با بیان این كه محوطه ایستگاهی مترو هشتگرد به مساحت ۲۲ هزار متر مربع بزرگترین ایستگاه رو سطحی مترو كشور است اظهار داشت: این مترو صرفا به هشتگرد خدمات نمی دهد بلكه صرفا به تمام غرب استان البرز خدمات خواهد داد.
مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید با بیان این كه هشتگرد ظرفیت جمعیت پذیری ۶۰۰ هزار نفر را دارد اشاره كرد: جمعیت كنونی هشتگرد ۵۵ هزار نفر است كه اصلی ترین مشكل ساكنان این شهر عدم دسترسی مناسب به خطوط ارتباطی است. كاهش آلودگی هوای تهران و كاهش مصرف سوخت نتیجه قطعی افتتاح این پروژه خواهد بود.
منبع:

1398/10/10
12:33:00
5.0 / 5
4291
تگهای خبر: توسعه , حمل و نقل , خدمات , شركت
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است