ایرانیان پیش از كرونا چقدر سفر خارجی رفتند؟

ایرانیان پیش از كرونا چقدر سفر خارجی رفتند؟ به گزارش کار و درآمد وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام نمود بیشتر از ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در سال ۹۸ به خارج از ایران سفر کرده اند که جمعیت مردان بیشتر از زنان بوده است.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، سفرهای خارجی ایرانیان در سال ۹۶ به بالاترین حجم خود رسیده بود؛ جمعیتی بالغ بر ۱۰ میلیون و ۵۴۲ هزار و ۹۵۲ نفر در آن سال به خارج از کشور سفر کردند که توجه دولتمردان و نمایندگان مجلس را برانگیخت. در سال ۹۷ با افزایش هزینه عوارض خروج از کشور، حذف ارز مسافرتی، افزایش قیمت ارزهای خارجی و متعاقب آن افزایش هزینه بلیت هواپیما، به سفرهای خارجی شوک وارد شد و آمار آن ریزش پیدا کرد؛ در آن سال هفت میلیون و ۲۴۲ هزار و ۶۶۷ نفر به خارج از کشور سفر کردند. بنابر نظر آژانس داران و فعالان گردشگری، در سال ۹۷ سفرهای خارجی از سبد قشر متوسط جامعه و بیشتر دانشجویان حذف شد.
سالنامه آماری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نشان داده است آمار سفرهای خارجی ایرانیان در سال ۹۸ تا قبل از شیوع کرونا، باردیگر روند افزایشی را در پیش گرفته بود. ۹ میلیون و ۵۱۷ هزار و ۱۱ نفر در آن سال به خارج از کشور سفر کرده اند که در قیاس با سال ۹۷ این سفرها مجموعا ۳.۴۹ درصد بیشتر بوده است. نظر برخی کارشناسان گردشگری بر این است که این آمار در نسبت جمعیت ۸۵ میلیون نفری ایران، عدد بزرگ و قابل توجهی نیست.


جدول آماری منتشرشده در سالنامه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هم نشان می دهد، باآنکه سفر مردم ایران به خارج از کشور در سال ۹۸ روند افزایشی را آغاز کرده، اما در بیشتر ماه ها تراز آن منفی بوده است و فقط در چندماه خرداد، تیر، مرداد، شهریور و مهر درصد تغییرات آمار سفر به خارج از کشور در قیاس با سال ۹۷ مثبت و افزایشی بوده است. این روند از آبان ماه سال ۹۸ با افزایش نرخ بنزین و وقایع داخلی و بین المللی رو به افول رفته و در اسفندماه با شیوع کرونا، سفرهای خارجی تا بیشتر از ۸۹ درصد کاهش داشته است.
آمار سفرهای خروجی در سال ۹۸ به تفکیک ماه


منبع:

1400/01/29
21:03:10
5.0 / 5
653
تگهای خبر: جامعه
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است